Olsztyn dla dzieci – zaproś kreatywną naukę do szkoły!

Olsztyn dla dzieci – ciekawe pokazy

System szkolny niejednokrotnie stanowi zamkniętą i skostniałą strukturę, w której trzeba trzymać się planu. Nawet najbardziej kreatywni nauczyciele, którzy wykonują ten zawód z prawdziwym zamiłowaniem, muszą bowiem postępować zgodnie z odgórnym programem nauczania. Istnieje co prawda cały szereg zajęć dodatkowych, na które mogą uczęszczać dzieci i młodzież. Dzieciaki niezbyt chętnie na nie zaglądają. Niejednokrotnie dlatego, że zajęcia te niczym nie różnią się od typowych zajęć. Kojarzą się z nudą i przydługimi monologami ze strony osoby prowadzącej. Akademia Nauki pokazuje, jak uczyć dzieci, by nauka sprawiała radość, a nie była jedynie przykrą koniecznością. Olsztyn dla dzieci proponuje zatem cały szereg twórczych zajęć, podczas których najmłodsi będą mogli się wykazać rozmaitymi zdolnościami. Nauczyciele poprowadzą ich jedynie w kierunku nowych pasji.

Jak w szkole uczyć efektywniej?

Idea nauki poprzez zabawę polega na tym, by nie zmuszać dzieci jedynie do przyswajania monotonnych i przydługich teorii, lecz, by dać sposobność zobaczenia, jak to wszystko wygląda w praktyce. W tym celu dla dzieci Olsztyn wprowadza innowacyjne zajęcia z dziedzin przydatnych w życiu, jak fizyka, czy robotyka. Oczywistym jest fakt, iż wielu szkół nie stać po prostu na zakup odpowiedniego sprzętu i materiałów szkoleniowych, czy zatrudnienie kadry mającej odpowiednie przygotowanie do nauczania w takim specyficznym trybie. Akademia Nauki ma jednak na to swoje patenty. Oferuje bowiem bogatą bazę pokazów dla szkół, podczas których profesjonaliści są w stanie zaprezentować uczniom nieprzenikniony świat nauki. Zachęcić ich do spróbowania swych sił na przykład w przeprowadzaniu doświadczeń chemicznych, czy fizycznych.

Jak wyglądają takie zajęcia

Olsztyn dla dzieci w ramach 45-minutowych zajęć, porównywalnych do godzin lekcyjnych, przygotowuje kreatywne warsztaty. Nauka prezentowana jest z praktycznego punktu widzenia. Dzieciaki mogę zatem poznać w ten sposób podstawy robotyki i konstruowania najprostszych robotów, które już w chwili obecnej zrewolucjonizowały świat. Przed nimi jeszcze świetlana przyszłość, która stoi otworem. Ponadto, pokazy obejmują szereg bezpiecznych oraz interesujących doświadczeń z życia codziennego. Dzieci mogą zatem łatwiej pojąć, na jakich prawach funkcjonuje nasza rzeczywistość.

Pokazy obejmują chociażby eksperymenty związane z działaniem magnesów, rozchodzeniem się dźwięków, rozszczepianiem światła, czy z falami elektromagnetycznymi. W bardzo zjadliwej formie podaje się zatem skomplikowaną wiedzę o zjawiskach, których nie są świadomi czasem nawet ludzie dorośli. Tego typu konwencja zajęć pokazuje ogromne zaangażowanie dzieci i młodzieży oraz olbrzymią chęć wyjaśnienia zjawisk rządzących światem. Dzieci mają bowiem niezwykle otwarte i chłonne umysły. Jeżeli odpowiednio zainteresuje się je światem nauki, będą w stanie zrobić z tego odpowiedni użytek.

„Nauka to czy magia”

Pod tą enigmatyczną i tajemniczo brzmiącą nazwą kryją się zajęcia dla dzieci i młodzieży dotyczące takich zjawisk, które na pierwszy rzut oka wydają się nieprawdopodobne i iluzoryczne, lecz tak naprawdę da się je łatwo wyjaśnić na gruncie fizyki. Dla dzieci Olsztyn szykuje więc całą masę twórczych niespodzianek, które mają za zadanie pobudzić do pracy dziecięcą fantazję oraz obudzić w najmłodszych głód wiedzy. Akademia Nauki pokazuje, że niezależnie od wieku dziecka, jest ono w stanie przyswoić wiele złożonych informacji, jeżeli zostaną przekazane w sposób właściwy. Współpraca ze szkołami na terenie Olsztyna oraz okolic przynosi owoce w postaci coraz większego zainteresowania dzieci i młodzieży nauką oraz chęcią kontynuowania tej drogi na studiach, czy w późniejszej karierze zawodowej. Polecamy zapoznanie się ze szczegółową ofertą pokazów dla szkół na stronie: https://www.efektywna-nauka.pl/.

You may also like...